Braida Giacomo Bologna - Barbera d'Asti Ai Suma 1998
De Braida Barbera d'Asti Ai Suma 1998 is een droge rode wijn uit Piëmont, 100% Barbera. Zijn intense robijnrode kleur anticipeert op een complex parfum van rood fruit, kruiden en balsamico. In de mond is hij robuust, fluweelzacht, met elegante tannines en een lange afdronk. Gerijpt in barriques en fles, perfect bij rood vlees en gerijpte kazen, geserveerd op 18-20°C.
Italië - Piëmont, Asti Droge Rode Wijn Barbera 100%
Out of stock
Kleur
Intens robijnrood met granaatreflecties.
Aroma
Complex, intens. Tonen van rijp rood fruit, kers, braam, zoete specerijen, vanille, zoethout, cacao, balsamico en tertiaire hints van leer en tabak.
Smaak
Vol, robuust, fluweelzacht. Zachte en elegante tannines, goed uitgebalanceerde levendige zuurgraad, lange en aanhoudende afdronk met kruidige nuances.
Alcoholgehalte
15% vol.
Soort glas
Groot glas voor grote rode wijnen, type Bourgogne of Gran Cru.
Combinaties
Geroosterd of gestoofd rood vlees, wild, gerijpte kazen, rijke gerechten met truffel.
Rijping
Ongeveer 12-18 maanden in Franse eiken barriques, gevolgd door een lange rustperiode in de fles.
Wijnbereiding
Handmatige oogst, alcoholische gisting in stalen tanks op gecontroleerde temperatuur, verlengde maceratie op de schillen. Malolactische gisting.